Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Polski Związek Niewidomych Okręg Warmińsko-Mazurski zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://www.pznolsztyn.pl.

Data publikacji strony internetowej: 07.12.2021
Deklaracja sporządzona: 12.10.2022

Data aktualizacji: 24.04.2024

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Udogodnienia

  1. Możliwość zmiany wielkości czcionki
  2. Możliwość zmiany kontrastu
  3. Serwis jest w pełni dostępny dla czytników ekranu, takich jak: NVDA, JAWS, VoiceOver
  4. Obsługa serwisu możliwa jest przy pomocy klawiatury i myszki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 89 527 54 30, lub drogą elektroniczną na warminskomazurski@pzn.org.pl.

W ten sposób można również składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej i składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, np. przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji, itp.

Żądanie powinno zawierać:

  1. Dane osoby zgłaszającej żądanie,
  2. Wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzip
  3. Sposób kontaktu.

Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, niezwłocznie poinformuje o tym wnoszącego żądanie oraz poinformuje o terminie realizacja żądania, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Biuro Okręgu Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Niewidomych znajduje się przy ul. Adama Mickiewicza 17/3 (I piętro) w Olsztynie. Przed budynkiem wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Na wprost wejścia do budynku znajduje się Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na skrzyżowaniu z ulicą Kościuszki, przejścia dla pieszych są wyposażone w sygnalizację dźwiękową. Natomiast przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ulicą Kopernika nie mają sygnalizacji dźwiękowej.

Wejście do budynku jest zadaszone, prowadzą do niego 3 schody wyposażone w poręcz po prawej stronie. Wejście do budynku jest niedostępne dla osób poruszających się na wózku. Od wejścia głównego na wysoki parter prowadzi 6 schodów wyposażonych w poręcz po prawej stronie. oraz drzwi wahadłowe. W budynku nie ma windy. Do biura Okręgu na pierwszym piętrze po prawej stronie, prowadzą kręte schody wyposażone w poręcze po obu stronach biegu schodowego.

Wejście do biura prowadzi do holu łączącego ze sobą wszystkie pomieszczenia. Hol nie jest wolny od przeszkód. W pokoju z lewej strony następuje mała różnica poziomu nawierzchni, która jest oznakowana taśmą. Biuro składa się z pomieszczeń: sali komputerowej, sali warsztatowej, biblioteki, kuchni, dwóch pokojów pracowniczych oraz dwóch toalet. Brak toalety dla osób niepełnosprawnych.

W biurze nie ma pętli indukcyjnych, nie ma również możliwości skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego.

Jak do nas trafić:

Z Dworca Olsztyn Główny:

  • Autobusem linii 101 do przystanku Mickiewicza (kierunek Redykajny)
  • Autobusem linii 116 do przystanku Filharmonia (kierunek Pieczewo)
  • Tramwajami: 2, 3, 4 do przystanku Filharmonia (kierunek Kanta lub Pieczewo)

Z Dworca Olsztyn Zachodni:

  • Z przystanku autobusowego Grunwaldzka autobusem linii 101 do przystanku Mickiewicza (kierunek Dworzec Główny)

Stopka

Motyw przygotowany przez dostepnatresc.pl